
Lõpetasin 2016. aastal Tartu Ülikooli eripedagoogika osakonna logopeedina. Pärast lõpetamist asusin tööle Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliinikusse, kus tegelesin erinevate neuroloogiliste haigustega (nt. Parkinsoni tõbi, ALS, sclerosis multiplex) seotud kõne- ja neelamisprobleemide diagnostika ja teraapiaga. Hetkel töötan lasteaias üldlogopeedina ning väikese koormusega haigla rehabilitatsioonimeeskonnas. Mind huvitab väga töö täiskasvanutega, eelkõige insuldihaigete ja dementsusega isikute kõneteraapia. Mulle on omistatud logopeed, tase 7 kutsekvalifikatsioon.
Leian, et õigeaegne ja oskuslik logopeediline sekkumine parandab oluliselt nii inimese kui tema lähedaste toimetulekut ja elukvaliteeti.
Mind on Saaremaal võimalik kutsuda konsulteerima, kui Teil või Teie lähedasel on kõne- ja/või neelamishäire.
Olulisemad läbitud koolitused:
- Autistliku lapse suhtlemisoskuse arendamine ning lapsevanemate nõustamine, Saaremaa, 2023.
- AAC vahendite kasutamine kommunikatsioonioskuste arendamise toetamiseks. Eesti Logopeedide Ühingu täienduskoolitus, 2022.
- Kõnemotoorika häired neuroloogiliste haiguste korral. TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus, 2020.
- Alzheimeri tõve diagnostika ja ravi konverents, Tallinn, 2018.
- Kurgu vaatamise kursus. 4 Kliinik koolituskeskuse täiendkoolitus, 2018.
- Kõne- ja neelamishäired Parkinsoni tõve korral: suvekool. Rahvusvaheline Parkinsoni haiguse ja liigutushäirete ühingu täienduskoolitus, 2017.
- Trahheostomeeritud patsiendi multidistsiplinaarne käsitlus. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla täienduskoolitus, 2016.
- Elu lähedasega, kellel on dementsus – kes aitab, kust saada abi? SA EELK Tallinna Diakooniahaigla rahvusvaheline konverents, 2016.
- Standardiseeritud kõnetesti kasutamine 5–6-aastaste laste kõne uurimisel. Eesti Logopeedide Ühingu täienduskoolitus, 2014.
- Düsartria hindamine ja teraapia. Eesti Logopeedide Ühingu täienduskoolitus, 2014.
Minuga saab ühendust võtta aadressil liisa@konekoda.ee
Liisa teeb teraapiat täiskasvanutega.